Berlin Inside Out #7 Rathaus Schöneberg

Ahoj! Před nedávnem jsem opět zamířila do Schönebergu . Je to čtvrť v jihozápadní části Berlína, která je velmi oblíbená a rozmanitá....Ahoj! Před nedávnem jsem opět zamířila do Schönebergu. Je to čtvrť v jihozápadní části Berlína, která je velmi oblíbená a rozmanitá. Je známá pro svou početnou gay komunitu, hezké kavárničky v okolí Akazienstraße a Nollendorfplatzu, nebo pro svou nákupní čtvrť Ku'damm se slavným obchodním domem KaDeWe (Kaufhaus des Westens), který hostí ty nejzářivější značky jako je Dior, Chanel apod. 
Jižní část je naopak mnohem poklidnější a působí až artistokraticky. Nejdete tu krásnou radnici (Rathaus Schöneberg) s majestátními vitrážemi a hodinovou věží, na které vždy vlaje vlajka Berlína medvědem na bílém pozadí. Stejnojmenná statice metra U4 vás určitě překvapí. Je součástí přemostění, které rozděluje místní Rudolph-Wilde-Park na dvě části a otevírá se na obě strany do velkých subtilních oken. Jakobyste vjeli rovnou do zimní zahrady. Bylo velké horko, a tak všichni odevzdaně polehávali v parku nebo se procházeli.
Začala jsem se hodně věnovat fotografii a co mi pomáhá hledat náměty, je určité klíčové slovo. Například "blešák" a jdu fotit objekty na bleší trh (mimochodem, ten bývá každý víkend přímo před radnicí, kdybyste chtěli zajít). To mě inspirovalo k tomuto předchozímu postu
Tentokrát bylo klíčové slovo "reflections" neboli "odrazy", známé Kryštofovo zrcadlení, a vykukovalo na mě na každém rohu...

Že vám to jezírko připomíná Monetovy impresionistické obrazy? Nebe je zemí a země nebem...

Tento týden byl pro Německo přelomový. Poprvé uzákonili sňatky a adopce gayů a lesbiček, a tak nad Schönebergem zavlála duhová vlajka gay komunity. A to jsem si nemohla nechat ujít.Congratulations #lgbt..."Yes, now you can go your way...!"


You Might Also Like

0 komentářů

Polyvore

Polyvore

Flickr Images