Color typology 2 | Contrast & Patters

V tomto díle o barevné typologii vám chci ukázat, jak snadno si můžete zjistit, které barvy a vzory na oblečení vám budou nejvíce slušet...


V tomto díle o barevné typologii vám chci ukázat, jak snadno si můžete zjistit, které barvy a vzory na oblečení vám budou nejvíce slušet. V mém předchozím videu o barevné typologii jsem se párkrát zmínila o intenzitě barvy a přirozeném barevném kontrastu. Neboli o rozdílu mezi tmavými a světlými partiemi ve vaší tváři. Pro zjednodušení si převeďte vaši fotku do černobílé verze a porovnejte, jak moc se liší nejtmavší a nejsvětlejší partie.


Pokud si jsou odstíny blízké, potřebujete nízkou míru kontrastu a budete patřit ke světlým nebo světle tlumeným typům.

Pokud máte střední míru kontrastu, budete nejspíš patřit k teplým, tmavě tlumeným typům nebo také do kategorie studené léto.

No a pokud zjistíte, že máte výrazný kontrast ve tváři, budete patřit ke kontrastním nebo tmavým typům, nebo také do kategorie studené zimy.


Intenzita barvy

Tonální kontrast pomáhá určit intenzitu barvy, která vám bude nejvíce lichotit. Takže se vám už nestane, že vám kamarádka řekne: To je ale krásné modré tričko. Ale naopak vám řekne, že v tom modrém tričku vypadáte skvěle. Barevná typologie je o hledání rovnováhy mezi barvou, vzorem a vámi. Nefunguje tak, že si řeknete, jsem bledá, potřebuju nějakou barvu, která mě oživí a zvýrazní. Jde o to najít barvu, která vám bude lichotit a to je rozdíl.

Barevné kombinace

Světlé kontrasty by si měly vybírat barvy, které jsou si blíže k sobě např. modrá a fialová, střední kontrasty si mohou vybírat barvy o třetinu vzdálenejší např. fialová a červená a konstrastní či tmavé typy můžou jít napříč paletou a vybírat si barvy ležící naproti sobě např. modrá a oranžová.
Contrast

A jak je to se vzory?

Skvěle to jde vidět na oblíbených proužcích. Decentní proužky jsou vhodné pro světlé typy, širší pro středně kontrastní typy no a nejvíc výrazné logicky pro výrazné typy. Ale nenechte se zmást. I světlé typy mohou nosit široké pruhy. Pouze ten výrazný vzor vybalancují výběrem světlé barvy. Nízké kostrasty by měly volit decentnější vzory, proužky, květy, puntíky, naopak výrazné konstrasty mohou nosit větší vzory, větší květy, silnější proužky apod.
Barva a vzor musí zkrátka zapadat do celkového výrazu.

Contrast intensity


Bílá vs. černá

U světlých typů by měly na vzorech převažovat světlé plochy, u středních je to půl na půl no a tmavé typy si můžou dovolit převahu tmavých barev. Pokud patříte k tmavým kontrastním typům a máte oblíbenou halenku, která má ale drobný vzor, můžete ji stále nosit. Vezměte si výrazný náhrdelník, barvou i stylem a díky tomu opět vyniknete.


Lights & Shadows


A jak jste na tom vy? Jaké vzory nejraději nosíte?

You Might Also Like

0 komentářů

Polyvore

Polyvore

Flickr Images