Minerální makeup DIY - domácí výroba a moje zkušenosti

Hello ladies, dnešní článek bude o minerální makeupu, který si sama míchám z ingrediencí zakoupených na e-shopu  Ekokoza.cz   Ne...


Hello ladies,

dnešní článek bude o minerální makeupu, který si sama míchám z ingrediencí zakoupených na e-shopu Ekokoza.cz 
Nemůžu říct, že jsem vyzkoušela úplně všechny makeupy z drogérie, ale už mě nebavilo si odnést produkt, který, jak jsem později doma zjistila, mi barevně moc neseděl, nebo začal oxidovat do růžova nebo žluta, a neměla jsem z toho dobrý pocit. 
Minerální makeup jsem zkušela namíchat ze zvědavosti a nakonec jsem byla velice nadšená výsledkem. První várka mi vydržela cca 3/4 roku, pouze přes léto jsem odstín malinko přitmavila.Recept:

8 lžiček titanium dioxidu

3 lžičky sericite mica

4 lžičky zinkoxidu

1/2 -1 lžičku žlutého oxidu

špetku hnědého oxidu

špetku červeného oxidu

špetku zeleného oxidu /pokud máte olivový nádech v pleti/

2 lžičky bílého jílu

5 kapek esenciálního oleje /např. levandule/

Všechny bílé prášky dejte do misky a "utřete" lžičkou nebo rozmixujte v kuchyňském mixéru.

____________________________________________________

Jak dosáhnout správné barvy?

*pokud je váš minerální makeup moc tmavý, přidejte po troškách více titanium dioxidu

*pokud je moc žlutý, přidejte po troškách červený oxid

*pokud je moc růžový, přidejte po troškách žlutý oxid

*pokud je moc světlý, přidejte po troškách hnědý oxid

*pokud chcete, aby více kryl, přidávejte po troškách zinkoxid

____________________________________________________

Popis surovin:

Zinkoxid - neboli oxid zinečnatý je bílý prášek, který poskytuje dobré krytí a matuje. Čím více tedy chcete, aby váš minerální makeup kryl, tím více zinkoxidu musíte dát. Dalším plusem oxidu zinečnatého je, že poskytuje ochranu proti UVA/UVB záření.

Titanium dioxid - neboli oxid titaničitý poskytuje ještě větší ochranu před slunečním zářením a stejně jako zinkoxid má vynikající krycí schopnosti.

Sericite Mica - je bílý prášek, díky kterému bude váš minerální makeup lehce „klouzat“. Bez něj by vaše tvář při pohlazení nebo doteku mírně „drhla“.

Oxidy železa - jsou v různých barvách, nejčastěji pak žlutý, červený, hnědý nebo zelený. Obsahují velké množství pigmentu, a proto je jich potřeba jen maličko, abyste docílili velkých barevných změn. Pokud vyrábíte minerální makeup, bude vám stačit oxid žlutý, červený a hnědý.

Kaolin /nesehnala jsem, přidala jsem místo něj allantoin/ - nebolí bílý jíl je volitelnou složkou, ale doporučujeme ho přidat zvláště pokud máte mastnou pleť. Díky jeho schoponostem absorbovat oleje se vám už nestane, že byste se leskli. Allantoin naopak bude pleť regenerovat. V nižších koncentracích (0,1-0,5%) má spíše hydratační a uklidňující účinky, v koncentracích vyšších než 1% má spíše keratolytický účinek a podporuje růst nových kožních buněk. Allantoin má protizánětlivé a změkčující vlastnosti, které mohou pomoci sklidnit pokožku, při zánětech nebo kožních onemocnění, jako je lupénka nebo ekzém.

Esenciální oleje - ano, i esenciální oleje můžete použít. A to hned ze dvou důvodů: za 1. váš minerální makeup bude krásně vonět a za druhé mají esenciálné oleje terapeutické účinky na pleť.

Tento minerální makeup se nikdy nezkazí, což je super a navíc má SPF 15+, takže vás také chrání před slunečními paprsky.

Nanášení


Nejprve nanesu denní a oční krém a po chvilce nanáším malé množství pudru, který jsem předtím zapracovala do hustého kabuki štětce a krouživými pohyby zapracovávám do pleti. Pak nanáším tekutý korektor, který přetáhnu zbytkem makeupu ze štětce pro zafixování. Někdy tyto kroky přehodím - tedy napřed korektor a pak makeup.
Pak lehce vykonturuju tváře a zapudruju T-zónu. Nevšimla jsem si, že by na pleti oxidoval, barevně je stálý. Krásně zakrývá póry a nezvýrazňuje vrásky, neusazuje se v rýhách.

Celkově jsem velice spokojená, důležité je správné vypracování pudru, aby se vám dobře rozpadly hrudky oxidů, jinak by vám mohly udělat na pleti barevné šmouhy.


You Might Also Like

0 komentářů

Polyvore

Polyvore

Flickr Images